Pink Floyd Acoustic Duo

WELCOME TO THE

MACHINE!

Pink Floyd acoustic duo je netradiční cover band slavné britské art-rockové skupiny. Na rozdíl od jiných, klasických Pink Floyd revivalů se toto uskupení nesnaží co nejvíce přiblížit svým vzorům, nýbrž vyjádřit genialitu a originalitu jejich hudby ve velmi netradičních aranžích a úpravách. Pouze dvě akustické kytary a dva vokály využívají hudebníci Milan Matoušek, který je vystudovaným a velmi zkušeným hudebníkem a Martin Gregor, zpěvák a kytarista, jenž má s hraním "Floydů" zkušenosti, zejména díky působení v několika českých PF revivalech. Duo se zaměřuje nejen na klasické skladby z dílny Pink Floyd, ale i na práci jednotlivých členů, a to především na skladby méně známé či opomíjené...

Martin je náš hlavní zpěvák a doprovodný kytarista, hráč na mandolínu a další strunné nástroje. Hlavní aranžér a umělecký vedoucí.

Martin Gregor

Milan působí jako hlavní kytarista a doprovodný zpěvák. Hraje na veškeré strunné nástroje a foukací harmoniku, kterou nahrazuje saxofon. 

Milan Matoušek

Tom Nykl

Kytarista, šoumen, zvukař, majitel nahrávacího
studia Otoman, tvoří alternativní druhý pilíř PFAD

Chcete nás kontaktovat?

Uspořádat koncert?

Napsali o nás

Toto duo nelze vnímat jako typický revival, ale naopak, jako vcelku originální alternativu k něčemu známému, či očekávatelnému. Z projevu obou muzikantů vyloženě cítíme, že je hraní baví a to i přes omezené možnosti, které dvě kytary představují. Pojímají "Floydovské" kompozice vkusně a tam, kde je to možné, dodržují poctivě sólové party. Hlasovým projevem hravě strčí do kapsy řadu rádoby profesionálů na tzv. hvězdném nebi.

Jakub Kamberský, publicista

 

Jakožto velký fanoušek Pink Floyd si na tuto kapelu ráda zajdu znovu, protože takto si představuji příjemně strávený komorní večer s dobrou hudbou v nápaditém muzikantském provedení.

Daniela Slezáková, Mahudba.cz

Pink Floyd Acoustic Duo (Martin Gregor & Milan Matoušek – gitary) odohrajú niekoľko skladieb, na scénu prichádza  M. Enčev a namiesto raňajok si začína pripravovať veľmi neskorú večeru. Akustické duo hrá, sálou sa vznášajú vône smažených vajíčok a pary z čajníka. Hudobno-scénická improvizácia famóznej suity Alan’s Psychedelic Breakfast z albumu Pink Floyd Atom Heart Mother je úplnou premiérou. Európskou určite.  Bol to pekný večer v hlavnom meste Česka.

Martin Droppa, Tyzden.sk

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

© 2017 Pink Floyd Acoustic Duo